Her yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye’nin girişimcilik ekosistemine sağlanan katkıları, müthiş bir şov eşliğinde sahneye taşıyan Big Bang 2018, binlerce izleyici, destekçi ve  yatırımcının katılımıyla gerçekleştirildi. Etkinlik Giselle Tavilson’un görenleri hayrete düşüren keman gösterisiyle başladı. Ardından Serdar Kuzuloğlu sahneye çıktı ve herkese içten bir “hoşgeldin” diyerek startı verdi. İlk konuşmayı ise İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca gerçekleştirdi. Ardından ise birbirinden iddialı 20 girişimin ardı ardına sahne aldığı bir maraton başladı.

Etkinliğe verilen aranın ardından ise sırada asıl heyecanlı bölüm vardı: yatırım ve ödüllerin açıklanması! Bu heyecanlı açıklamaların startını vermek için sahneye İTÜ Arı Teknokent Genel Müdürü Deniz Tunçalp çıktı. Tunçalp girişimcilerin heyecanla beklediği kapalı ofis ödüllerini açıklarken tüm girişimcileri ilgilendiren bir müjde verdi: bu yıl ofisi olmayan girişim yok! İTÜ Çekirdek’in kapasitesine ek olarak bu yıl İTÜ Magnet’in açık ofisleriyle birlikte tüm kuluçka girişimleri yıl boyunca kullanabilecekleri bir ofis alanına sahip oldu. Ardından ise Deniz Tunçalp, Innogate ile ABD’ye gidecek 5 girişimi açıkladı ve ayrıca bu yıl birkaç girişimle birlikte Slush’a da gideceklerini duyurdu.

Deniz Tunçalp’in ardından sahneye İTÜ Çekirdek iş ortakları ve yatırımcıları çıktı ve birer birer yatırımlarını – ödüllerini duyurdu.

Etkinliğin finalinde ise Big Bang adına yeni bir rekor vardı: girişimcilik ekosistemine bir gecede 21 milyon TL’lik destek!

About The Author

Close