TÜBİTAK Bireysel Genç Girişim (BİGG) Programı genç ve inovatif girişimci adaylarının hayallerini gerçekleştirmeye devam ediyor!

Girişimcilere 200 Bin TL Geri Ödemesiz Sermaye Desteği

BİGG programında desteklenmeye hak kazanan girişimcilere, firmalarını kurmaları sonrasında 200 bin TL’ye kadar geri ödemesiz sermaye desteği sağlanıyor.

İTÜ Çekirdek BİGG Girişimcilerine 28 Milyon TL Destek Sağlandı

Bugüne kadar İTÜ Çekirdek ile BİGG programına kabul edilen 164 girişim, toplam 28 milyon TL destek aldı.

2015 yılından bu yana BİGG İTÜ Çekirdek’e 3006 girişim başvuruda bulundu! Toplamda 1091 girişimciye 1.aşama desteği verildi.

BİGG İTÜ ÇEKİRDEK İLE DESTEK ALAN GİRİŞİMCİLERE SORDUK: NEDEN BİGG İTÜ ÇEKİRDEK?

Büryan TURAN, Simularge

“BİGG desteği almasaydık şirketimizi kurmayacaktık. Ürün geliştirme masraflarımızı karşılama noktasında bu desteğe ihtiyacımız vardı. Şu an girişimciliğe devam edebiliyorsak BİGG desteği sayesindedir.”

Onur Büyükceran, MinYay

“MinYay bir İTÜ Çekirdek girişimi. Kuruluşundan bugüne kadar 70 milyon eserin üretim süreçlerini yayınevleri MinYay üzerinden yönetti. Kitap fuarlarında 26 milyonTL’lik eser MinYay mobil uygulaması aracılığı ile okurlarla buluştu. Benzersiz ürünümüzün pazar payı %4 oldu. Bu süreçte, benzer problemleri yaşayan girişimci arkadaşlarla birlikte olmak bize güç verdi. BİGG İTÜ Çekirdek ekibi ise bizi her zaman destekledi.”

Asiye Karakullukçu, Aksense

“Birçok uygulayıcı kuruluş arasından BİGG İTÜ Çekirdek’te olmamızın sebebi; sağlanan muazzam çalışma-sinerji ortamı ve seçilen girişimcilerin bilgi ve erdem açısından üst düzey olmaları, idari kısımdaki ekibin her zaman yardımsever, insana pozitif değer katan kişilerden oluşması, mezun olsak bile kapılarının daima açık olmasıydı.”

Barış Hökevek, Adlema Makina Teknolojileri A.Ş.

“İTÜ Çekirdek ile birlikte öncelikle BİGG desteği özelinde iş fikrimizi çok ciddi yardımlar alarak gerçekten TÜBİTAK’a gönderilebilir bir proje haline dönüştürebildik. Aynı zamanda sayısız mentör görüşmesi ile hem iş fikrimizin iş planı haline dönüşmesi, şirketleşme, yönetim gibi birçok konuda destekler aldık. Önce prototipimzi ürün haline getirdik, ardından satışlara başladık. Bu süreçte henüz ilk yılımız tamamlanmadan 600.000 TL ciroyu aştık. Ofisimizi açtık ve kendi AR-GE atölyemizi kurduk. Ekibimiz ve en önemlisi ufkumuz genişledi.”

Burcu Kış, Ikarus İnsan Kaynakları ve Yazılım Hizmetleri A.Ş

“TÜBİTAK & KOSGEB gibi devlet hibelerinden yararlanarak, şirketin mevcut varlıklarını da düşündüğümüzde eksponansiyel bir büyüme yakaladık. Pandemi dönemine rağmen bireysel pazarda satış, eğitim satışı ve sistemimizde kullanıcı artışı (reklamsız günlük + 30 CV yükleme) yakaladık.”

İTÜ Çekirdek ile BİGG’e başvuran girişimciler kazançlı çıkıyor! Kendilerine sunulan pek çok fırsattan faydalanma hakkı kazanıyor. İTÜ Çekirdek BİGG’e başvurma için son tarih 6 Aralık! Sen de başvur; teknoloji ve inovasyon temelli girişimini geliştir, satış yap, yatırım al!

Sen de teknoloji ve inovasyon temelli girişimin ile BİGG İTÜ Çekirdek süreçlerine dahil olabilirsin.

About The Author

Close