BAŞVURMAK İÇİN

Online başvuru formunu dolduran girişimciler BİGG|İTÜ Çekirdek Programının ilgili yılı için başvuru tarihlerine göre değerlendirilirler.

Proje başvuruları, öncelikle online olarak değerlendirilir ve TÜBİTAK tarafından belirtilen başvuru şartlarını sağlayan girişimciler jüriye yüz yüze sunum yapmak üzere davet edilir.

Jüri Sunum Günü ardından BİGG İTÜ Çekirdek’e başvurusu kabul edilen girişimciler, İTÜ Çekirdek Ön-Kuluçka Merkezi imkânlarından yararlanmaya başlarlar.

BİGG | İTÜ ÇEKİRDEK HIZLANDIRMA PROGRAMI:

BİGG | İTÜ Çekirdek’e başvuran girişimciler, 1. Aşamaya kabul edildikleri andan itibaren İTÜ Çekirdek tarafından düzenlenen tüm girişimcilik seminerlerine katılma hakkı kazanırlar.

BİGG programı boyunca İTÜ Çekirdek mentorları ile buluşarak projelerini uzman desteği ile geliştirirler.

TÜBİTAK BİGG Programı 2. Aşama değerlendirmelerinde başarılı olabilmek için tamamlanması gereken başvuru formunu hazırlamak ve etkili bir sunum gerçekleştirmek amacıyla çok yönlü bir eğitim ve destek programına dahil olurlar.

Başvuru formu hazırlama, iş modeli, iş planı, gelir modeli gibi pek çok alanda eğitim imkanından faydalanabilen girişimciler aynı zamanda;

– İTÜ Çekirdek mentorlarıyla projelerinin ticarileşmesi yolunda beraber çalışabilir,
– İTÜ ve İTÜ ARI Teknokent’in network’ünden yararlanabilir,
– İTÜ Çekirdek önkuluçka programı sonrasında gerçekleşen ve 2020 yılında toplamda 54.154.000 TL ödül ve yatırımın dağıtıldığı Big Bang yarışması sürecine dahil olabilir,
– TÜBİTAK tarafından desteklenmeye hak kazanması durumunda İTÜ ARI Teknokent kuluçka merkezlerinde ofis imkanı kazanabilir.

Close