İTÜNOVA TTO ve İTÜ ARI Teknokent’in birlikte yürüttüğü BİGG | İTÜ Çekirdek programı kapsamında 1. aşama hizmetleri alan 23 girişim TÜBİTAK 2. aşama desteği almaya hak kazandı. Girişimlerinin toplamda 3.5 milyon TL değerinde destek aldığı İTÜ Çekirdek, BİGG’ de en fazla destek alan girişim sayısıyla, 2017 yılı 1. dönemde en başarılı uygulayıcı kuruluş oldu.

TÜBİTAK BİGG 1512 – Teknogirişim Sermaye Desteği Programı kapsamında seçilen 20 uygulayıcı kuruluştan biri olan, İTÜNOVA Teknoloji Transfer Ofisi yürütücülüğünde sürdürülen BİGG | İTÜ Çekirdek programı üzerinden TÜBİTAK BİGG’e başvuran girişimciler İTÜ, İTÜ ARI Teknokent ve İTÜNOVA TTO’nun sahip olduğu geniş iş ve yatırımcı ağına erişebiliyor ve kendi alanlarında uzman olan deneyimli kişilerden birebir mentorluk desteği alabiliyor.

Girişimciler, BİGG | İTÜ Çekirdek sayesinde, İTÜ Çekirdek’in sunduğu ofis ve laboratuvar olanaklarından yararlanmanın yanı sıra TÜBİTAK BİGG programına özel hazırlanan iş planı ve iş modeli eğitimlerinden faydalanabiliyor. Ayrıca, başarılı girişimciler İTÜ Çekirdek’in her sene düzenlediği ve toplam 5 milyon TL ödül ve yatırımın dağıtıldığı Big Bang yarışmasına katılım hakkı da elde edebiliyor.

 

About The Author

Close