İTÜ ARI Teknokent’in, İTÜ’nün teknoloji transfer ofisi İTÜNOVA TTO ile birlikte Türkiye’nin AR-GE ve inovasyona dayalı teknolojik altyapısını güçlendirmek için kurduğu erken aşama kuluçka merkezi İTÜ Çekirdek’te TÜBİTAK BİGG’e yönelik, özel bir hazırlık programa katılan 32 iş fikri, TÜBİTAK’ın BİGG programı kapsamında destek almaya hak kazandı.

İTÜ Çekirdek BİGG Özel Hazırlık Programı, sadece İstanbul’dan yapılan başvurularda %51,2 desteklenme başarısı elde etti. Bu aynı zamanda İstanbul’dan BİGG desteği alan, her iki gruptan birinin İTÜ Çekirdek’ten eğitim ve mentorluk aldığı anlamına geliyor.

TÜBİTAK BİGG 1512 Teknogirişim Sermaye Desteği Programı kapsamında seçilen 17 Uygulayıcı Kuruluş’tan biri olan İTÜNOVA TTO’nun yönetiminde düzenlenen İTÜ Çekirdek BİGG özel programı üzerinden BİGG’e başvuran girişimciler, diledikleri takdirde İTÜ ARI Teknokent’in her sene düzenlediği İTÜ Çekirdek Big Bang yarışmasına da kabul ediliyor.

TÜBİTAK BİGG başvurusunun yanı sıra, İTÜ Çekirdek Big Bang yarışmasına da katılan girişimciler, yarışma süresince potansiyel yatırımcı ve müşterilere yönelik sunum ve iletişim becerilerini geliştirmek imkanı buluyor, mevcut altyapı ve laboratuvar olanaklarını kullanabiliyor, danışmanlık ve mentorluk desteklerinden de yararlanabiliyor.

About The Author

Close