TÜBİTAK BİGG 2017 2. Dönem sonuçları açıklandı. İTÜ Çekirdek girişimlerinden 39 girişimci destek almaya hak kazandı. Böylelikle 2017 yılında toplamda destek alan 62 girişim ile İTÜ Çekirdek yılın en başarılı uygulayıcı kuruluşu oldu.

TÜBİTAK BİGG 1512 Teknogirişim Sermaye Desteği Programı kapsamında seçilen 20 uygulayıcı kuruluştan biri olan İTÜNOVA Teknoloji Transfer Ofisi (İTÜNOVA TTO) yürütücülüğünde sürdürülen BİGG | İTÜ Çekirdek programı üzerinden TÜBİTAK BİGG’e başvuran girişimciler İTÜ, İTÜ ARI Teknokent ve İTÜNOVA TTO’nun sahip olduğu geniş iş ve yatırımcı ağına erişebiliyor ve kendi alanlarında uzman olan deneyimli kişilerden birebir mentorluk desteği alabiliyor.

Girişimciler, BİGG | İTÜ Çekirdek sayesinde, İTÜ Çekirdek’in sunduğu ofis ve laboratuvar olanaklarından yararlanıyor. Ayrıca, İTÜ Çekirdek kapsamında düzenlenen seminerlere katılarak, TÜBİTAK BİGG programına özel hazırlanan iş planı ve iş modeli eğitimlerine katılıyor. Bu süreçte başarılı olan girişimciler bunların yanında, İTÜ Çekirdek’in her sene düzenlediği ve toplam 17 milyon TL ödüllü Big Bang yarışmasına katılım hakkı da elde edebiliyor.

İTÜ Çekirdek Big Bang 2017 sürecine bu şekilde katılan Hagelson, Physhome ve Simularge firmaları sırasıyla; 220.000 TL, 155.000 TL ve 65.000 TL tutarındaki para ödüllerine değer görülmüştü.

BİGG | İTÜ Çekirdek Programı yeni dönem başvuruları için son tarih 14 Şubat 2018! 

About The Author

Close